branża fotowoltaiczna

Oferta produktów dla branży fotowoltaicznej

Odnawialne źródła energii, na czele z panelami fotowoltaicznymi, to silnie rozwijająca się gałąź przemysłu. Rynek paneli fotowoltaicznych prężnie się rozwija. Jednocześnie silna konkurencja wymusza na firmach oferujących sprzedaż i montaż paneli nieustanne podnoszenie standardów jakości i obsługi.

Jeśli Twoja firma zajmuje się montażem paneli fotowoltaicznych, mamy dla Ciebie produkt wykrojony na miarę potrzeb. I to dosłownie. Oferujemy wykroje z samoprzylepnej pianki APTK/EPDM pod mostki trapezowe, które służą do mocowania paneli fotowoltaicznych w szczególności na dachach z materiałów takich jak blacha trapezowa, papa i gont bitumiczny. Nie jest to jedyne zastosowanie tego materiału.

Uszczelki EPDM mają także zastosowania takie jak:

  • podklejanie uchwytów paneli fotowoltaicznych,
  • wykroje z uszczelek,
    podkładki do płyt montażowych.

Montaż paneli na mostkach trapezowych jest dość prosty i minimalizuje ingerencję w pokrycie i elementy konstrukcyjne dachu. Dzięki zastosowaniu pianki APTK/EPDM całość instalacji jest jeszcze bardziej bezpieczna dla dachu, domu i jego mieszkańców.


Po co stosuje się samoprzylepną piankę EPDM do montażu fotowoltaiki?

Uszczelnianie: Uszczelki EPDM tworzą szczelną barierę między mostkami a powierzchnią dachu, zapobiegając przedostawaniu się wody, kurzu i innych zanieczyszczeń do wnętrza konstrukcji.
Ochrona przed korozją: Uszczelki EPDM chronią powierzchnię dachu przed bezpośrednim kontaktem z metalowymi mostkami trapezowymi, co może zmniejszyć ryzyko korozji.
Amortyzacja: Elastyczność uszczelek EPDM pomaga w absorpcji wstrząsów i drgań, które mogą występować na dachu ze względu na warunki atmosferyczne, co może chronić panele fotowoltaiczne przed uszkodzeniami mechanicznymi.
Trwałość: Uszczelki EPDM są trwałe i odporne na działanie promieniowania UV oraz ekstremalnych temperatur, co zapewnia długotrwałą ochronę konstrukcji.

Dzięki zastosowaniu uszczelek EPDM pod mostkami trapezowymi podczas montażu paneli fotowoltaicznych, zapewniona jest nie tylko solidna i szczelna konstrukcja, ale również ochrona przed uszkodzeniami i przedłużenie trwałości całego systemu fotowoltaicznego.

Montaż panelu słonecznego na dachu. Uszczelka piankowa pod mostki trapezowe
Montaż panelu solarnego na dachu z dachówki bitumicznej

Oferta wykrojów z pianki APTK/EPDM dla fotowoltaiki

EPAT Sp. z o.o. oferuje samoprzylepne uszczelki APTK/EPDM do montażu paneli fotowoltaicznych. Dostępne rodzaje uszczelek z pianki uszczelniającej:

  • uszczelka EPDM ze wzmocnieniem,
  • uszczelka EPDM bez wzmocnienia,
  • uszczelka EPDM z przekładką foliową,
  • uszczelka EPDM z przekładką papierową,
  • wykroje z uszczelek EPDM w różnych kształtach,
  • wybór uszczelek EPDM o szerokości od 5 mm do 1000 mm.

Oferta dla producentów autobusów i pojazdów kolejowych

Oferta taśm i tarcz dla branży automotive

Współpraca z

EPAT Sp. z o.o.

Dlaczego warto zaufać firmie EPAT?

W firmie Epat skupiamy się na Tobie i potrzebach Twojej firmy. Zajmujemy się zaopatrzeniem firm produkcyjnych i przemysłowych. Dostarczamy produkty i narzędzia, żebyś mógł bezpiecznie i bardziej wydajnie wykonywać swoją pracę.

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem produktów marek tesa, Pferd, Wiko.

Nasi Klienci to firmy z branży automotive, transportu publicznego, branży lotniczej, obróbki stali nierdzewnej, obróbki skrawaniem, branży ceramicznej i innych.

Oto co możemy zaproponować Tobie:

Masz pytania?
Odezwij się do nas!