katalog produktów

Kółka dwustronnie klejące

Kółka dwustronnie klejące to ekonomiczny, szybki i niezawodny sposób na montaż różnych elementów takich jak plakaty, tabliczki informacyjne, ulotki.

Specjalny listek ułatwiający odrywanie usprawnia produkcję i montaż.

Kółka dwustronnie klejące to specjalny rodzaj naklejek, które obustronnie pokryte są klejem. Jest to wykrój z taśmy klejącej, w formie koła do wygodniejszej aplikacji niektórych elementów lub powierzchni. Kółeczka mają z jednej strony pasek, który umożliwia łatwe odczepienie. Świetnie sprawdzą się w domowych, jak i bardziej profesjonalnych zastosowaniach.

Kółka dwustronnie klejące mogą być wykonane z kilku rodzajów taśm. W zależności od aplikacji, kółeczka mogą być wyprodukowane z folii lub taśmy piankowej. W przypadku tych cięższych połączeń, nierównych powierzchni przydatne są atuty taśm piankowych. Natomiast przy innych łączeniach wystarczające są kółka z taśmy foliowej pokrytej klejem akrylowym.

Kółka mogą być wykonane z różnych rodzajów taśm i kleju kauczukowego lub akrylowego.

  • Kółka foliowe zapewniają niewidoczne połączenia (są transparentne). Kółka foliowe z klejem kauczukowym pozwalają na uzyskanie bardzo dużej przyczepności do różnych powierzchni bezpośrednio po aplikacji.
  • Kółka foliowe z klejem akrylowym świetnie nadają się do montażu na zewnątrz np. plakatów do szkła.
  • Kółka z taśm piankowych pozwalają na montaż produktów na nierównych powierzchniach np. tabliczka do ściany.

W jakich formatach produkujemy kółka dwustronnie klejące?

  • Standardowe średnice w jakich wykonujemy kółka z listkiem ułatwiającym odrywanie z taśm foliowych to fi 9, fi 12, fi 18, fi 22, fi 28, fi 40 oraz fi 50. Standardowe średnice w jakich wykonujemy kółka z listkiem ułatwiającym odrywanie z taśm piankowych to fi 18, fi 22.
  • Dodatkowo produkujemy kółka bez listka w rozmiarach: fi 16, fi 18, fi 20, fi 22, fi 24, fi 28, fi 36, fi 40, fi 45, fi 50, fi 58.
  • Inne średnice i kształty wykonujemy na zamówienie.

Zastosowanie kółek dwustronnie klejących

Dwustronnie klejące kółka są bardzo uniwersalne. Podobnie zresztą jak taśmy, z których są sztancowane, czyli wykrajane. Takie kółeczka są wykorzystywane do wielu zastosowań, takich jak przyklejanie kartek do tablicy, montowanie fotografii w albumach, przytwierdzanie elementów dekoracyjnych do prezentów czy nawet mocowanie dywaników do podłogi. Są one również przydatne w przemyśle reklamowym, do mocowania plakatów, ulotek czy wydruków na różnych powierzchniach.

Jak korzystać z kółek samoprzylepnych?

Kółka obustronnie klejące są bardzo wygodne w użyciu. Wystarczy odkleić kółko od podkładki, przykleić do powierzchni, a następnie od wykrojonej taśmy oderwać folię i połączyć ją z drugim podłożem. Uzyskane w ten sposób łączenie jest mocne i trwałe. Jednak gdyby zaistniała potrzeba, w szybki i intuicyjny sposób kółeczko można odkleić.

Epat producent kółek dwustronnie klejących

Epat to producent elementów sztancowanych, m.in. produkuje kółka dwustronnie klejące. Z różnego rodzaju taśm oraz w formatach, o wielu rozmiarach. Poszukujesz lub chciałbyś spytać o konkretne kółka dwustronnie klejące? Skontaktuj się z nami!

Masz pytania?
Odezwij się do nas!